تاریخچه تیم ملی انگلستان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تیم ملی فوتبال انگلستان (به انگلیسی: England National Football Team) تیم فوتبالی است که از سال ۱۸۷۲، نماینده کشور انگلیس در مسابقات بین‌المللی بوده‌است. این تیم تحت کنترل اتحادیه فوتبال انگلیس (The Football Association) می‌باشد و همچنین یکی از اعضای رسمی فیفا و اتحادیه فوتبال اروپا یوفا است.

 

تیم ملی انگلیس نخستین بازی بین‌المللی خود را در برابر اسکاتلند در شهر پاتریک، اسکاتلند در سال ۱۸۷۲ انجام داد که این مسابقه نخستین بازی بین‌المللی در تاریخ فوتبال جهان نیز به‌شمار می‌آید که بازی با نتیجه ۰–۰ مساوی به پایان رسید. تیم ملی انگلیس یکی از هشت کشوری است که قهرمان جام جهانی شده‌است، این افتخار در سال ۱۹۶۶ که میزبانی آن دوره نیز بر عهدهٔ انگلستان بود برای این تیم به دست آمد. دیگر افتخار این تیم در جام‌های جهانی، مقام چهارم در جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا است.

رقیب سنتی انگلستان تیم اسکاتلند است. رقابت فوتبال بین انگلستان و اسکاتلند از دهه ۱۸۷۰ میلادی آغاز شد اما از دهه ۱۹۶۰ با پایان یافتن بازی‌های پشت سر هم این دو تیم، رقابت انگلستان با تیم‌های دیگر مانند آرژانتین و آلمان پررنگ تر شده‌است. ورزشگاه خانگی این تیم ومبلی لندن است که از سال ۱۹۵۰ به بعد تیم ملی انگلیس بازی‌های خود را در این ورزشگاه برگزار می‌کند. در حال حاضر سرمربی این تیم گرت ساوتگیت است.

جام جهانی

تیم ملی انگلیس تا کنون ۱۴ بار در مسابقات جام جهانی فوتبال شرکت داشته‌است. نخستین حضور این تیم در جام جهانی ۱۹۵۰ برزیل با سرمربی‌گری والتر وینترباتم بود که توفیقی در آن مسابقات به دست نیاوردند. آخرین حضور آنها نیز در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بود که با دو شکست و یک تساوی در همان دور گروهی از جام جهانی حذف شدند. بهترین نتایج این تیم در رقابتهای جام جهانی ۱۹۶۶ بود که با میزبانی خودشان به عنوان قهرمانی جهان دست یافتند. همچنین در جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا با سرمربی‌گری بابی رابسون به مقام چهارم جهان دست یافتند.

میزبان/ سالدوررتبهبازیبردمساوی*باختگ. زگ. خ
اروگوئه ۱۹۳۰ راه نیافت
ایتالیا ۱۹۳۴
فرانسه ۱۹۳۸
برزیل ۱۹۵۰ دور گروهی ۸ ام ۳ ۱ ۰ ۲ ۲ ۲
سوئیس ۱۹۵۴ یک چهارم ۶ ام ۳ ۱ ۱ ۱ ۱ ۸
سوئد ۱۹۵۸ دور گروهی ۱۱ام ۴ ۰ ۳ ۱ ۴ ۵
شیلی ۱۹۶۲ یک چهارم ۸ ام ۴ ۱ ۱ ۲ ۵ ۶
انگلستان ۱۹۶۶ قهرمان اول ۶ ۵ ۱ ۰ ۱۱ ۳
مکزیک ۱۹۷۰ یک چهارم ۸ ام ۴ ۲ ۰ ۲ ۴ ۴
آلمان غربی ۱۹۷۴ راه نیافت
آرژانتین ۱۹۷۸
اسپانیا ۱۹۸۲ دور ۲ ام گروهی ۶ ام ۵ ۳ ۲ ۰ ۶ ۱
مکزیک ۱۹۸۶ یک چهارم ۸ ام ۵ ۲ ۱ ۲ ۷ ۳
ایتالیا ۱۹۹۰ چهارم ۴ ام ۷ ۳ ۳ ۱ ۸ ۶
ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۴ راه نیافت
فرانسه ۱۹۹۸ یک‌هشتم ۹ ام ۴ ۲ ۱ ۱ ۷ ۴
کره جنوبیژاپن ۲۰۰۲ یک چهارم ۶ ام ۵ ۲ ۲ ۱ ۶ ۳
آلمان ۲۰۰۶ یک چهارم ۷ ام ۵ ۳ ۲ ۰ ۶ ۲
آفریقای جنوبی ۲۰۱۰ یک‌هشتم ۱۳ ام ۴ ۱ ۲ ۱ ۳ ۵
برزیل ۲۰۱۴ دور گروهی ۲۶ ام ۳ ۰ ۱ ۲ ۲ ۴
مجموع۱۴ از ۲۰۱ عنوان۶۲۲۶۲۰۱۶۷۹۵۶

حامیان وب سایت فارسی زبان جام جهانی روسیه 2018
تراولیو تخفیفان گردشگری
 
 
 
logo-samandehi